+38 050 655 42 22
+38 067 105 11 99

Шуби та хутра – шлях крізь століття

хутроРоль такого матеріалу, як хутро, в історії одягу заслуговує особливої уваги, адже його сміливо можна назвати найдавнішим. Ще до пізнання вогню (більше 100 тис. років до н.е.), людина використовувала шкіри тварин, щоб зігрітись. На стоянках давніх людей були знайдені унікальні скульптурні зображення жінок, одягнутих в «комбінезони» з капюшонами із хутра тварин.

В епоху неоліту (10-5 тис. р. до н.е.) людина навчилась прясти, ткати та шити, проте нові матеріали не витіснили хутрові вироби, а тільки зробили їх більш цінними в сприйнятті людини.

Легенди, які дійшли крізь тисячоліття, розповідають нам, що в багатьох місцевостях шкірки хутрових звірів служили засобом оплати, мірою цінностей та багатства, а хутрам надавали магічних та лікувальних властивостей.

До самого середньовіччя хутро та шкіри були одним із самих розповсюджених матеріалів для виготовлення одягу.

В середні віки формується уява про цінні види хутра. Так, хутро зайця, лисиці та бобра, спіймати яких в лісах Європи не складало трудності, стає матеріалом для бідніших верств, а представники багатших верств віддають перевагу куниці та горностаю.

Найбільш широко хутровий одяг розповсюджений у північних народів, в тому числі і у слов’ян. Близько тисячі років тому у наших предків з’являється такий вид одягу, як шуба, хоча саме слово, перейняте з арабської мови з’являється в письмових джерелах тільки в XIII ст. Давньоруська шуба – це довгий, масивний одяг прямого, або розширеного до низу крою. Шубу шили хутром до середини, зверху покривали сукном, парчею, або бархатом, а ззовні хутром декорувались тільки широкий комір та манжети рукавів. В чоловічій дворянській шубі рукава робились довгими, до підлоги, з розрізами спереду для рук, а жіночі шуби мали звужені до зап’ястка рукава. Цікаво, що на великі свята було прийнято одягати шубу навіть літом та в приміщеннях, як ознаку багатства та високого статусу.

Чоловічі шуби, пошиті хутром на зовні, з’являються в Європі тільки зсерединиXIX ст., а жіночі шуби такого крою – ще на півстоліття пізніше. Так, в 1900 р. вперше дім моди Ревійон пропонує хутрове манто.

безрукавкиВеличезний вплив на розвиток хутрової моди мала поява в XX ст. автомобілів. Прогулянки в перших, повністю відкритих моделях цього виду транспорту потребували теплого та шикарного одягу. В результаті за хутром остаточно закріплюється уява, як про елітний матеріал найвищої проби, а мінлива мода нового часу наповнюється довгими та короткими шубами, хутровими накидками, палантинами, шарфами, боа, та горжетками.

Навіть в тяжкі повоєнні роки, каракулева шуба була невід’ємною частиною в гардеробі стильної жінки.

XXI століття, з його високими технологіями, змінило хутро, зробивши його таким же м’яким та широко використовуваним, як і тканина. Неймовірні можливості моделювання одягу із хутра тепер дозволяють кожній жінці виразити свою індивідуальність в новій шубі чи хутровому пальто.

Широкий асортимент самих сучасних моделей хутрового одягу Ви можете купити, або індивідуально замовити в Тисмениці у виробників – торгової марки Хутро Світ.

Підкресліть свою унікальність новою хутровою шубою від Хутро Світ!


Читайте також:

Сподобалася стаття ? Розкажіть друзям: