+38 050 655 42 22
+38 067 105 11 99

Шуби та ціни 2024 – які тенденції в цьому сезоні

Як ми вже розповідали у попередніх статтях, хутровий ринок має свої особливості в плані формування ціни, як на сировину, так і на готові вироби – шуби.

Подивитись наші актуальні ціни можливо у відповідних розділах :

На перший погляд, цінові тенденції не логічні та суперечать економічним законам ринку.

Подивитись наші ціни саме на норкові шуби, вибрати та купити можна у відповідному розділі: Норкові шуби.

Тоді, як під час економічної кризи впали ціни на сировину – нафту, метал, також автомобілі та одяг, ціни на хутро, та відповідно шуби – виросли, і то значно, – від 30 до 80 відсотків.
Парадокс, але розглянемо основні причини, щоб зрозуміти логіку та побачити тенденції.

Причини зростання ціни на шуби

  •   Основна, на наш погляд, причина різкого зростання ціни на хутра – значний ріст світових цін на продовольство – основну складову ціни при вирощуванні хутрової сировини. І тут перспективи не райдужні.
    За прогнозами аналітиків – в найближчій перспективі збережеться ріст цін на продовольство, а значить і на корми, а тому на хутра і шуби.
  •   Другою, основною причиною зростання цін на хутро та шуби – є величезний китайський ринок. Тоді, як під час кризи економіки більшості країн показали падіння, економіка Китаю показала стабільне зростання.

Буквально за декілька останніх років в Китаї сформувався потужний пласт середнього класу, якому притаманне бажання гарно та модно одягатись.
Сьогодні у цій величезній країні спостерігається сплеск купівельної активності та споживчого попиту. В цьому році Китай перетворився в основного імпортера хутрових шкірок зі всього світу, особливо скандинавської норки, що також стрімко підняло ціни на шуби.

  •   Третя, також немаловажна причина- значна інерційність хутрового бізнесу. Для того, щоб виростити хутрового звірка потрібен цілий рік.
    В перший кризовий рік, через невизначеність на хутровому ринку, фермери не змогли вигідно розпродати хутра, відповідно заклали на фермах менше поголів’я на наступний рік.

Після виходу із кризи, при різкому зростанні попиту, на ринку утворюється гострий дефіцит, що приводить до таких нелогічно високих цін на хутро та шуби. А для того, щоб наростити поголів’я, потрібен час.

Формування ціни на шуби із каракулю

Окремо потрібно сказати декілька слів про таке чудове хутро, як каракуль. В останні декілька років це хутро, так як і мутон значно подорожчало.

В чому ж причини такого росту цін ?
Існує три основних регіони постачання хутра каракулю. Це Африка (Намібія), Середня Азія та Афганістан, і третій регіон – Румунія та Молдова.

Для перших двох регіонів причина росту цін – це нестабільна політична ситуація та воєнні дії, що значно ускладнює постачання.
Причина росту цін на каракуль із Румунії та Молдови – різке зменшення кількості сировини – це відсутність роботи по селекції та відсутність великих господарств по розведенню каракульної породи.
Основною причиною, на нашу думку, є те, що немає кому займатися розведенням овець. Цим займалось, в основному, старше покоління, і це дуже важка праця, молодь все рідше переймає цей промисел.
 
Що ж нас очікує на хутровому ринку ? Які побачимо  ціни на шуби та хутра ?

  На жаль, в найближчій перспективі, ціни будуть тільки зростати.

Потрібно розуміти, що ціна на шубу – поняття завжди відносне, для покупця вона буде здаватись зависокою, а для продавця навпаки.

Не так важлива конкретна цифра на ціннику – важливо, щоб ціна повністю відповідала якості шуби, і щоб ви не купили дешеву шубу по дорогій ціні. 

Телефонуйте вже зараз +38067 105 11 99  і ми допоможемо вам зробити правильний вибір.

 


Радимо також прочитати :

Сподобалася стаття ? Розкажіть друзям: